E-mail: Heslo:
Nastartujte svůj web
pomocí registrace do katalogů

Jak na linkbuilding I. - výměna odkazů

linksZpětné odkazy se dají získávat různě:

Buď registrací do katalogů nebo výměnou s partnerským webem.

Dalšími možnostmi jsou také nákup zpětných odkazů (to je ale drahé)  nebo výměnné systémy (odkazové lišty). Ty jsou ovšem často penalizovány vyhledávači, takže se nedoporučuje je používat.

Nejlevnější a tudíž nejzajímavější metodou tedy zůstává vzájemná výměna odkazů.

 


Máme zde pro Vás pár tipů, jak vybírat weby pro výměnu odkazů:

Neodkazujte zbytečně na konkurenci

Pro vyhledávače jsou (prý ;-) mnohem zajímavější odkazy z webů s podobnou tématikou, jako mají Vaše webové stránky. Proto Vám doporučujeme vyměňovat odkazy s weby příbuznými.

Z obchodních důvodů není vždy nejlepší odkazovat na konkurenční weby. Mnohem zajímavější je nabídnout návštěvníkům weby, kde mohou nakoupit související sortiment nebo získat další navazující informace. Pokud například prodáváte potřeby pro rybáře, může být zajímavým partnerským webem e-shop s loveckými noži nebo nějaký rybářský informační portál.

Relativně snadná by měla být výměna odkazů s obchodními partnery a dodavateli. U webů s podobnou tématikou, kde je přínos oboustranný, by to rovněž neměl být problém.

Vybírejte pozorně

Rozhodně si vybírejte weby, které neobsahují nějaký nelegální nebo škodlivý obsah (porno, warez, klikací farmy)  - za takový odkaz byste mohli být vyhledávačem penalizováni!

O tom, kdo na Vás odkazuje nerozhodujete. Ale to, na koho bude odkazovat Váš web máte plně pod kontrolou a nesete za to zodpovědnost.

Vyšší ranky = lepší výsledek

U webů, se kterými hodláte měnit odkazy,  je vhodné sledovat hodnoty jejich ranků (Page rank, S-rank). Platí pravidlo, že hodnota ranku se rozdělí mezi odkazy na stránce. Tudíž web s dobrým rankem a s málo odkazy vám předá větší část svého hodnocení než web, kde je odkazů mnoho.

Z toho důvodu je vhodné se držet na uzdě a nevytvářet stránky obsahující mraky odkazů na partnerské weby. Lepší je vytvořit více stránek "Partneři" s rozumnou dávkou odkazů na každé.

Je rovněž jasné, že ranky strany "Partneři" budou menší než ranky homepage téhož webu. Umístit odkaz na homepage je tedy mnohem cennější.

Nabídněte svůj web ostatním

Abyste nemuseli složitě tápat a ručně vyhledávat weby, které mají o výměnu odkazů zájem, vznikla výměna odkazů na serveru SEO Startér.

Jednoduše svůj web zaregistrujete do systému SEO Startér a partneři už Vás budou kontaktovat sami.

 

Kam dál?

Pokud Vás tato možnost zaujala, můžete si přečíst článek o tom, jak vlastně funguje výměna odkazů na webu SEO Startér.

Případně si přečtěte další díl tohoto článku: Jak na linkbuilding II. - návrh odkazů


 
Zalinkujte si tento článek: Share

© 2014 SEO Startér      info@seo-starter.cz
 
TOPlist TOPlist